tanie panele podłogowe

tanie panele podłogowe

OFERTAPanele - montaż GRATIS
Transport - w cenie paliwa.


Drodzy Państwo, proszę dzwonić i negocjować


Nowe trendy we wzornictwie paneli podłogowych
Jeszcze kilka lat temu wybór dekorów paneli podłogowych był ograniczony. Dominowały klasyczne wzory klepek, desek w różnych odcieniach drewna. Obecnie na rynku mamy kilkaset wzorów paneli, nie wszystkie nawiązują do struktury drewna. Co jakiś czas zmieniają sie trendy, jedne odcienie są wycofywane inne wprowadzane. Obecne wzornictwo paneli jest dostosowane do klasycznych jak i nowoczesnych wnętrz. Dostępne są panele kolorowe, z nadrukowanymi obrazkami, które świetnie nadają sie do nowoczesnych wnętrz i pokojów dziecięcych. Ciekawym pomysłem są też panele imitujące płytki i posadzki kamienne, które szczególnie pasują do kuchni i korytarzy. Oryginalnym pomysłem są też panele podłogowe w kształcie puzzli.Ciekawostki...


Jakprzygotowaćpodłożepod montaż tanich paneli podłogowych?

 Witam serdecznie, wielu naszych Klientów zadaje nam wiele pytań. Jednym z nich jest pytanie o przygotowanie pomieszczenia. Co i jakiej kolejności kłaść, jak długo trzymać w domu panele by panele mogły się aklimatyzować. O tej zasadzie przeczytają także Państwo na stronie jednego z producentów tanich paneli podłogowych.” Oryginalnie zapakowane panele przed montażem powinny być poddane 48 godzinnej aklimatyzacji w pomieszczeniu, w którym będą montowane (przy temperaturze min. 18 C, i wilgotności powietrza 40 - 65%)”

Zacznijmy od przygotowania podłoża. I tu z pomocą przychodzą nam producenci „Podłoże pod podłogi laminowane musi być płaskie, suche, stabilne, czyste i wyrównane (nierówności nie mogą przekraczać 2 mm na 1mb podłożą).” Nie oznacza to nic innego jak czysta podłoga. Nie jest to jednak wszystko. Nie zaleca się montażu paneli podłogowych na gumolicie, na wykładzinie dywanowej, na deskach ani nawet na płytach OSB, również na terakocie. Jeśli SA Państwo po remoncie, pamiętać należy również alby zmyć pozostałości farb i różnego rodzaju zapraw tynkarskich. Takie nierówności mają duży wpływ na montowane tanie panele podłogowe. Jest kilka miejsc w pomieszczeniach, na które proszę zwrócić szczególną uwagę. W pierwszej kolejności są to rogi. Zazwyczaj tam pojawiają się niemiłe „niespodzianki” w postaci nierówności względem środka pomieszczenia. Takie rogi należy podkuć delikatnie. Następnym miejscem są progi przy drzwiach. Wymogi producentów mówią jasno, że między pomieszczeniami należy zachować dylatację. Uwagę tą kieruję szczególnie do klientów, którzy tanie panele podłogowe montują do więcej niż jednego pomieszczenia. W sprawdzeniu odpowiedniego poziomu pomoże Państwu zwykła poziomica, która znajduje się w większość naszych domostw. Tanie panele podłogowe są bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli chcą Państwo odnowić pomieszczenia, jeśli jednak nie zastosują się Państwo do tych rad i zasad, radość z pięknej podłogi, może szybko przejść w rozczarowanie. Nierówne podłoże, bowiem może przyczynić się do wypaczania tanich paneli podłogowych, do ich rozchodzenia. W następnych rozdziałach opowiem Państwu, po co i dlaczego należy stosować folię paroizolacyjną, jakie są najlepsze podkłady pod tanie panele podłogowe oraz jak pielęgnować tanie panele podłogowe. Serdecznie zachęcam do lektur, życząc zawsze łatwych montaży tanich paneli podłogowych.
panele podłogowe
PANELE PODŁOGOWE
ARTYKUŁY o PANELACH